Sahnebohm

Informácie o spoločnosti 

Spoločnosť SAHNEBÖHM Bratislava, spol. s r.o. bola založená 14.03.1995. Zaoberá sa nákupom a predajom potravinárskeho tovaru, prevažne chladeného, mrazeného a kolonialneho sortimentu (mlieko, maslo, syry, jogurty, dezerty, šľahačky, kyslé smotany, paštéty, lahôdkový sortiment, chladené cestá, zmrzliny, cukrovinky a iné … ). Pôsobí na trhu 26 rokov a zastupuje slovenských a zahraničných výrobcov z ČR, Nemecka, Rakúska, Holandska, Turecka a iných štátov. Dodáva sortiment do obchodných medzinárodných aj slovenských reťazcov, veľkoobchodov a pre nezávislý trh. Katalóg spoločnosti obsahuje približne 785 výrobkov. V katalógu nájdete známe značky ako napríklad: Gazda, Krajanka, Milkin, Paté du Chef, Philadelphia, Dr. Halíř, Blaník, Zorba, Käserei Champignon.

Produkty spoločnosti

Tradičné Slovenské krajové špeciality a čerstvé farmárske produkty, ktoré spoločnosť predáva pod značkou Gazda. Väčšina sortimentu sa vyrába v malej podhorskej dedinke na strednom Slovensku. Pri výrobe sa používajú len lokálne, poctivé a čerstvé suroviny, so zachováním tradičného postupu výroby.

Poctivé výrobky z českej smotany (žervé, tvaroh, maslo, kyslá smotana). Trádícia a osvedčená kvalita je od roku 1992.

Krajanka kyslá smotana ochutená

Je to jedinečný produkt, v súčasnej dobe stále drží prvé miesto v predajnosti tohto segmentu kyslích dezertov. Ponúka širokú škálu príchutí.

Krajanka Moja chvíľa

Predstavuje delikátny produkt pre náročných zákazníkov.

Jogurty gréckeho typu ELINAS majú oproti „normálnym“ jogurtom odlišnú chuť. Zvláštne smotanová chuť sa vám rozplynie na jazyku. Vďaka kvalitnému smotanovému základu je jogurt hustý a veľmi chutný. Obsah tuku sa pohybuje medzi 6,8 – 9,4 %.

Jogurt prírodný gréckeho typu

Biely jogurt je predovšetkým krémový a veľmi dobre sa hodí pre zjemnenie dezertov, obilnín a tzatziki.

Ochutené jogurty gréckeho typu

Typické dezerty v Grécku obsahujú čerstvé ovocie alebo zamiešaný med. V ponuke nájdete tieto príchute: jahoda, med, ostružina, med s orieškom, Caffé Frappé a červený pomaranč-granátové jablko.

Philadelphia je svetovo obľúbený krémový syr, ktorý sa predáva v 94 krajinách po celom svete. Ponúka široké využitie. Je totiž ideálnym pomocníkom ako v studenej, tak aj v teplej kuchyni. Vykúzlite z nej ľahodnú krémovú omáčku, dipy, predjedlá a v neposlednom rade aj sladké pokrmy. Philadelphia je preslávená najmä prípravou delikátneho cheesecake. Philadelphia sa stane Vaším nepostrádateľným pomocníkom pri varení. Philadelphii si však môžete vychutnať aj samotnú a užiť si tak čistej jemne smotanovej chuti. Je 100% prirodný produkt, pri výrobe nie sú použité žiadne konzervanty, čo je jeden           z dôvodov, prečo sa tento produkt hodí ako pre varenie, tak pre pečenie či priamu konzumáciu.

Smotanový jogurt ZORBA 1kg – poctivý smotanový jogurt z českého mlieka s obsahom tuku 10,1 % v rodinom balení.

Smotanové jogurty ZORBA s príchuťou 150g – poctivý smotanový jogurt z českého mlieka, ucelená rada jogurtov s príchuťou, skvelé na raňajky a desiaty, vhodné i pre prípravu pokrmov.

Zmrlina ZORBA 300g/500ml – zmrzlina so smotanovým jogurtom s medom a madľami.

Syry ZORBA – rada výrobkov obsahujúca rozpekací syr greckého typu (bylinky alebo gyros) a nakladaný syr v oleji s olivami.

Príbeh značky Polárka

Polárka bola úplne prvý ľadový medveď, ktorého se kedy v zoo podarilo odchovať až do dospelého veku. V tej dobe bola veľmi populárna a stala se jedným zo symbolou pražskej zoologickej zahrady. Pražské mraziarne využily jej popularity a začaly v roku 1949 do obchodov dodávat mrazený smotanový krém. Polárka sa tak stala dodnes užívaným synonymom pre zmrzlinu, i keď od jej vzniku uplynulo už 69 rokov.

Kontaktujte:

SAHNEBÖHM Bratislava, spol. s r.o.

Rusovská cesta 20

851 01 Bratislava

Telefón: 00420 234 106 141

Email:martinkova@alimpex.cz