Jana Bagiová, spolumajiteľka siete Starý Otec: Nie je jedno, aké potraviny človek konzumuje

Práve snaha ponúkať ľuďom dobré jedlo priviedlo Janu Bagiovú do maloobchodu.  Predtým sa venovala iným odvetviam, práca s potravinami ju však naplno pohltila. V spoločnosti Starý Otec má na starosti tvorbu a výrobu vlastných produktov, takže jej záver minulého roka patril otváraniu novej mliekarne. „Milujem celý proces tvorby nových produktov, od receptúry, cez nastavenie technológie až po obal,“ hovorí spolumajiteľka siete Starý Otec Jana Bagiová.

Najskôr budovala doručovaciu sieť, potom viedla cestovnú kanceláriu. Ale zlákalo ju dobré jedlo, preto sa rozhodla vstúpiť do vôd maloobchodu. „Jeden z mojich priateľov rozbiehal spoločnosť Starý Otec a ponúkol mi, aby som sa pridala. A ja som neodmietla,“ spomína spolumajiteľka siete potravín Jana Bagiová.

Predtým nemala s maloobchodom pracovné skúsenosti, ale keďže stála pri samom zrode firmy, musela si prejsť všetkými pozíciami, aké tento biznis prináša. „Spolupodieľala som sa na stavbe prvej predajne, na výbere sortimentu, ale keď bolo treba, stála som aj za pultom, krájala šunky a školila prvé predavačky. A keď vytopilo predajňu, utierala som dlážku,“ smeje sa.

Dnes má Starý Otec v Bratislave už 16 predajní prevažne v nákupných centrách. Zákazníci ho môžu nájsť napríklad v Auparku, Centrali, Bory Mall, ale aj komplexoch Urban Residence či v Slnečniciach. Ďalšie rozširovanie bude závisieť od financií i podnikateľského prostredia.

Podľa Jany Bagiovej je na budovaní siete najťažšie, keď sa stane nejaká havária. „Keď sa niečo neočakávane pokazí, niekto zlyhá a podobne. Keď skrátka niečo nejde tak, ako má,“ hovorí. Priznáva, že táto práca vie byť naozaj vyčerpávajúca. A niekedy prídu také dni, keď má chuť spomaliť alebo zastaviť. „Niekedy máte pocit, že je to boj s veternými mlynmi. Neustále meniaca sa legislatíva, nezmyselné pravidlá, meniace sa nariadenia. Ale potom vždy zvíťazí chuť vyrábať skvelé produkty,“ hovorí Jana Bagiová.

Starý Otec si totiž hneď spočiatku povedal, že bude ponúkať iba poctivé potraviny výlučne zo Slovenska. Teda také, ktoré boli na Slovensku aj skutočne vyrobené. Na začiatku podnikania chodili po krajine a hľadali skutočne zaujímavé produkty. Dnes sú už natoľko známi, že sa im dodávatelia ozývajú sami.

Potom sa pustili aj do vlastnej výroby. „Pri malých výrobcoch, ktorí vyrábajú výnimočné veci, často existujú dve cesty. Jedna je, že neudržia tempo, zmenšia sa a kvalita ich produkcie sa zhorší. Druhá je, že narastú a chcú ísť do reťazcov. A stratia výnimočnosť,“ vysvetľuje dôvody, prečo sa Starý Otec pustil aj do vlastnej produkcie. Pri nej má totiž istotu, že výrobu nebudú musieť znižovať, keďže ani predajná sieť sa nezmenšuje. „Ale ani jej ťažisková produkcia neskončí v reťazcoch, lebo jej to nedovolíme. A znížiť kvalitu – to si už nedovolíme ani náhodou,“ tvrdí.

Starý Otec začal najprv s vlastnou pekárňou, neskôr pridal malú mäsovýrobu. A v závere roka spustil aj malú mliekareň. Popritom rozširuje aj počet vlastných včelích úľov. „Tým sa pravdepodobne naše produkčné plány na dlho zastavia,“ uvádza Jana Bagiová, ktorá má výrobu na starosti. Práve to ju na jej práci baví. „Od receptúry, cez nastavenie technológie až po obal. Celé to milujem. Keďže momentálne naše produkčné firmy spadajú podo mňa, je to významná a najobľúbenejšia súčasť mojej práce. A nové produkty sú ako moje detičky,“ konštatuje.

Otvorenie mliekarne ju v závere roka naplno pohltilo. „Bola som pri tom od samotného návrhu technológie, cez všetky zmeny, ktoré jej rozbeh znamenali, až po rozbeh výroby. Myslím, že toto mi dalo veľmi špecifickú kvalifikáciu. Dnes by som sa asi nebála rozbiehať už výrobu skoro čohokoľvek,“ hovorí.

Vízie Jany Bagiovej do ďalšieho biznisového smerovania sú jasné. Ako hovorí, v istom okamihu života by si každý človek mal uvedomiť, že počet koláčikov a množstvo rezňov, ktoré za život zje, je konečné. Nemalo by byť jedno, aké budú. „Dobré jedlo je súčasťou zdravia, ale aj radosti zo života a šťastia vôbec. A napokon, je to aj súčasť celej našej kultúry. Ja verím, že spolu s kolegami budujeme spoločnosť, ktorej produkty si doma dáte na raňajky, obed, či večeru a keď dojete, slastne si utriete ústa a poviete: Ach, to bolo dobré,“ dodáva na záver.

Pracovný deň Jany Bagiovej

Každý deň v týždni sa venujem jednej z našich výrobných firiem, jeden deň riešim záležitosti v Starom Otcovi. Trikrát v týždni si chodím ráno zacvičiť a potom nasleduje práca, večer a cez víkend rodina. Každodenný bežný život občas spestrím cestovaním.

Čísla

7 rokov v maloobchode aj v Starom Otcovi

1 dieťa

0 domácich zvierat, ale snáď v krátkom čase pribudne pes

Záľuby: dobré jedlo a s tým spojené varenie, lyžovanie, cestovanie